TEKA Yetkili Servisi - Marmara Teknik İstanbul Anadolu Yakasında hizmet vermektedir.

  0216 521 15 21   Ümraniye / İstanbul

BlogTEKATEKA Alman malı mı?

TEKA Alman malı mı?

Teka Alman malı mı? sorusu, markanın kökenine ve tarihine dair önemli ipuçları taşır. Teka’nın hikayesi, 1924 yılında Karl Thielmann’ın Almanya’da bir tarım makineleri şirketi kurmasıyla başladı. İlk yıllarında tarım makineleri sektörüne odaklanan şirket, kısa bir süre sonra paslanmaz çelik alanında çalışmalarına yöneldi. 1957 yılında Helmut Klein’in şirkete ortak olarak katılmasıyla birlikte, Thielmann ve Klein’ın baş harflerinden oluşan Teka markası doğdu.

Kaynak: https://www.teka.com/tr-tr/about-us/tarihcemiz/

Başlangıçta yalnızca mutfak evyesi üreten Teka, ilerleyen yıllarda ocak, fırın ve davlumbaz gibi ürünlerle ürün yelpazesini genişletti. 1964 yılında İspanya’da faaliyete geçen Teka, bu ülke üzerinden Avrupa’ya ve ardından diğer kıtalara yayıldı. Yüksek kaliteli mutfak ve banyo ürünleri sayesinde dünya çapında tanındı ve başarılı bir marka haline geldi.

1970’lerden itibaren Avrupa pazarında büyük başarılar elde eden Teka, uluslararası düzeyde genişlemeye başladı. Amerika, Asya, Afrika ve Orta Doğu gibi bölgelerde de faaliyet göstermeye başlayan marka, spor sponsorluklarıyla da adını duyurdu. Real Madrid futbol ve basketbol kulüpleri, hentbol kulübü sahipliği, Paris-Dakar rallisi ve Kış Olimpiyat Oyunları gibi etkinliklere sponsor olarak dünya çapında bilinirlik kazandı.

TEKA Alman malı mı?
TEKA Alman malı mı?

TEKA Alman malı mı?

2016 yılında Teka, fabrikalarını ve tasarımlarını yenileyerek şirket tarihinin en büyük yatırımı olan Wish serisini piyasaya sürdü. 2018 yılında ise “Hayata tat katan anlar (Cook your way to life)” sloganıyla yeni pozisyonunu tanıttı. Marina Seresesky’nin yönettiği kısa film ve Glenn James Hansard’ın müziği eşliğinde büyük bir reklam kampanyası başlattı. Fundación Alzheimer España ile işbirliği yapılan bu kampanya, sektörde bir rekor kırarak ayda 13 milyon izlenme sayısına ulaştı.

Bugün Teka, özellikle İspanya pazarında hanelerin yarısında bir Teka ürünü bulunmasıyla öne çıkmakta ve dünya çapında pek çok ödül ve başarıya imza atmaktadır.