TEKA Yetkili Servisi - Marmara Teknik İstanbul Anadolu Yakasında hizmet vermektedir.

  0216 521 15 21   Ümraniye / İstanbul

BlogTEKATEKA nasıl bir marka?

TEKA nasıl bir marka?

TEKA nasıl bir marka? TEKA hangi ülkenin? gibi soruları merak ediyor olabilirsiniz. TEKA ile ilgili bazı kurumsal bilgileri sizlerle paylaşalım;

Teka Grup, Heritage B holdingine bağlı, Almanya merkezli bir çok uluslu şirkettir. Bu grup, 140 yılı aşkın bir süredir ev aletleri ve sıhhi tesisat ürünleri alanında uluslararası bir lider olarak kabul edilmektedir. Teka, Küppersbusch, Intra, Mofém ve Thor gibi dünya çapında tanınan markaları bünyesinde barındırmaktadır.

Günümüzde Teka, dünya çapında 120’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir ve beş kıtada etkin bir varlık sergilemektedir. Şirket, global ölçekte 15 üretim tesisi işletmekte ve yaklaşık 4000 çalışanı ile sektörde önemli bir konuma sahiptir. Teka Grup, Heritage B holdinginin önemli bir bileşenidir.

TEKA hangi ülkenin?
TEKA hangi ülkenin?

TEKA hangi ülkenin?

Teka’nın kökenleri, Karl Thielmann’ın 1924 yılında Almanya’da bir tarım makineleri işletmesi kurmasıyla başlar. Başlangıçta bu alana odaklanan şirket, kısa süre içinde paslanmaz çelik üretimine geçiş yaparak önemli bir dönüşüm yaşadı.

1957’de Helmut Klein’ın şirkete katılmasıyla birlikte, Teka markası Thielmann ve Klein’ın isimlerinin baş harflerinden türetilerek oluşturuldu. Bu dönemden itibaren Teka markalı ürünler piyasaya sürülmeye başlandı. İlk etapta mutfak evyeleri üreten şirket, zamanla başarıları sayesinde ürün gamını genişleterek ocak, fırın ve davlumbaz gibi çeşitli mutfak aletleri üretmeye başladı.

1964’te İspanya’da faaliyete geçen Teka, Avrupa ve sonrasında diğer kıtalarda genişleyerek uluslararası bir boyuta ulaştı. Mutfak ve banyo ürünleriyle tanınan ve kalitesiyle öne çıkan Teka, ürün yelpazesini sürekli genişleterek dünya çapında bir üne kavuştu.

TEKA ürünleri
TEKA ürünleri

1970’lerden itibaren Teka, spor sponsorlukları alanında öne çıktı. Real Madrid futbol ve basketbol takımlarının sponsorluğu, bir hentbol kulübüne sahiplik, bisiklet takımı kurma girişimleri, Paris-Dakar rallisine katılım ve Kış Olimpiyat Oyunlarına destek verme gibi etkinliklerle tanındı.

2016’da şirket, fabrikalarını ve tasarımlarını yenileyerek Wish serisi gibi yeni ev aletlerini piyasaya sürdü. Bu, şirketin tarihindeki en büyük yatırımlardan biriydi.

2018’de ise Teka, “Where life is cooked” (Hayatın Pişirildiği Yer) sloganıyla yeni bir konumlandırma ve büyük bir reklam kampanyası başlattı. Bu kampanya, Marina Seresesky yönetmenliğinde bir kısa film ve Glenn James Hansard’ın müziğiyle desteklendi. Kampanya, Fundación Alzheimer España (İspanyol Alzheimer Vakfı) ile işbirliği içinde yürütüldü ve ayda 11 milyon izlenme ile sektörde rekor kırdı.

Günümüzde İspanya’daki evlerin yarısında Teka ürünleri bulunmakta ve marka dünya genelinde 100 milyondan fazla evde yer almaktadır.


TEKA Ürünü kullanıyorsanız arıza, yeni ürün talebi veya görüş önerileriniz için formu kullanarak iletişim kurabilirsiniz.

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Şikayetinize ait fotoğrafları yükleyin.
TEKA ürünleri ile ilgili yaşadığınız arıza veya şikayeti detaylı olarak anlatın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir